Інформація про отримання дозволу для ознайомлення про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості

(популярне резюме вищевикладеного для подачі в засоби масової інформації для ознайомлення з громадськістю)

 

  Контактні дані суб’єкта господарювання:

повне найменування юридичної особи ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖЕРМ»

ідентифікаційний код суб’єкта господарювання в ЄДРПОУ 36949272;

місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи – підприємця –  

назва об’єкта / промислового майданчика ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖЕРМ»

місцезнаходження об’єкта / промислового майданчика:

Свинокомплекс розташовано за адресою: 12320, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Очеретянка, вул. Перемоги, 11-б

Тракторна бригада, за адресою -  Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Очеретянка,  Черняхівська ТГ, вул. Перемоги, 22 а

код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад UA18040590250085133

прізвище, ім'я, по батькові контактної особи -  Трояченко Руслан Миколайович

посада директор,

телефон /факс (04134)9-56-10,

електронна пошта - e-mail: zherm@ukr.net

назва виду економічної діяльності об’єкта за КВЕД (код видів економічної діяльності згідно із загальним класифікатором видів економічної діяльності) 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур

відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” підлягає оцінці впливу на довкілля -  підприємство  має  Висновок з оцінки впливу на довкілля, відповідно до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» - №936/1-3/3-4-0386 від 12.04.2024 р.

13. 2. Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об’єкта

13. 2.1. Виробнича структура об’єкта

Свинокомплекс ПП «ЖЕРМ»  

ПП «ЖЕРМ» планує здійснювати діяльність з  утримання 3298 голів на рік, з них 120 свиноматок, очистки та сушки зернових культур -  50 000 т/рік.

Цілями діяльності ПП «ЖЕРМ» є вирощування та відгодівлі свиней на свинокомплексі з повним виробничим циклом. На даному виробничому майданчику розміщено  будівлі для тваринництва. Проектна потужність виробництва складає 3298 голів на рік одночасного утримання, з  них 120 свиноматок.

Організація виробництва на свинокомплексі базується на замкнутому циклі технологічно взаємопов’язаних виробництв. На тваринницькому свинокоплексі з вирощування і відгодівлі свиней прийнята технологія утримання свиней з раннім відбиранням поросят і сухим типом годування, що дозволяє значно економити енергоресурси.

Весь технологічний процес  вирощування та відгодівлі свиней буде складатися з 4-х основних процесів:

 – утримання;

– годування;

 – гноєвидалення;

– продаж свиней живою вагою.

Утримання тварин здійснюється у закритих приміщеннях, відкриті майданчики вигулу і переведення тварин відсутні.

На  території комплексу знаходяться наступні будівлі та споруди:

- приміщення утримання свиней №№1,3,5;

- 2 лагуни для зберігання рідкого гною (закритого типу);

- склади зберігання зерна;

- складські приміщення;

- зерносушарки – 2 шт;

 - дизельгенератор;

- дезбар’єр;

Кількість  приміщень для утримання свиней – 3 шт.

Комплекс призначений для вирощування поросят та має продуктивність : проектна потужність– 3298 гол./рік; у живій вазі – 429 т/рік.

Річне споживання кормів – 1505 т.

Земельна ділянка площею 20,3779 га.

Лагуна №1 для зберігання рідкого гною (закритого типу), площею 64,3 кв.м., лагуна №2 для зберігання рідкого гною, площею 173,8 кв.м.

Утримання тварин здійснюється у закритих приміщеннях, відкриті майданчики вигулу і переведення тварин відсутні.

На території  підприємства розміщено – дільницю очищення та сушіння зернових та технічних культур, приміщення тимчасового зберігання зерна, приміщення утримання свиней, господарські та підсобні приміщення та 2 лагуни для зберігання рідкого гною (закритого типу).

Технологія вирощування свиней

Сучасна технологія промислового свинарства заснована на потоковому способі виробництва, при якому передбачається безперервний і рівномірний випуск поголів’я протягом всього року, через певні проміжки часу, однакової кількості продукції – відгодованих поросят живою вагою до 130 кг, з подальшим вивезенням тварин живою вагою. В основу організації потокової технології виробництва закладено принцип безперервного відтворення і відгодівлі свиней. Для кожної вікової групи свиней передбачаються окремі приміщення, місткість яких відповідає визначеному технологією поголів'ю і тривалості виробничого циклу тварин.

Організація виробництва на свинокомплексі базується на замкнутому циклі технологічно взаємопов'язаних виробництв. Технологічна схема виробництва включає цикли відтворення поголів'я свиней та вирощування поросят до визначеної ваги, що здійснюються у основних виробничих підрозділах і передбачає закінчений виробничий цикл утримання тварин з безвигульною системою - утримання свиноматок та кнурів, запліднення свиноматок, одержання приплоду та дорощування поросят з послідуючим переведенням на відгодівлю.

Планується прийняти технологію гноєвидалення, за якої система видалення гною – самопливна. В зонах дефекації гній просочується через решітки і гнойові маси самопливом видаляються через мережу каналізаційних труб, далі по центральній каналізаційній трубі надходять до підземного резервуару каналізаційної насосної станції. Рідкий гній, що накопичуватиметься, з накопичувальної ємності по гноєпроводу надходитиме до двох закритих лагун зберігання гною. Одна лагуна використовується як робоча, друга – слугує для консервації та «дозрівання» гною.

Продуктивність підприємства

Територія свинокомплексу обгороджена по всьому периметру, освітлена, озеленена, має санпропускник з адміністративно-побутовим корпусом, що відповідає всім санітарно- епідеміологічним нормам.

Більшість технологічних процесів на свинокомплексі – автоматизовані. Передбачається автоматичне управління оптимальними режимами підтримки параметрів мікроклімату (повітрообміну, температури і вологості) в приміщеннях відповідно до вимог технології за допомогою відповідних датчиків і мікропроцесорів, об’єднаних в єдину автоматизовану систему.

Свинокомплекс для відкорму свиней спеціалізується на випуску товарної продукції – м’яса свинини в живій вазі. Збут свиней передбачається в живій вазі на м’ясопереробні підприємства з відпуском продукції в транспорт замовників через перевантажувальний  пункт, що дозволяє повне виключення можливого контактування тварин з приїжджим транспортом.

Опис технологічного процесу

Сучасна технологія промислового свинарства заснована на поточному способі виробництва, при якому передбачається безперервний і рівномірний випуск протягом всього року, через певні проміжки часу, однакової кількості продукції - відгодованих свиней або молодняка в репродукторних господарствах. Технологією безперервного розведення і відгодівлі свиней передбачається наступне:

формування однорідних груп свиноматок;

запліднення і опороси кожної групи маток у визначений і короткий період часу;

чітке ділення всіх тварин на певні статево-вікові групи і їх утримання в

спеціалізованих приміщеннях, що відповідають фізіологічному стану тварин і технологічним процесам догляду за ними;

використання чітко спеціалізованих приміщень, планування яких дозволяє ефективно застосовувати засоби механізації і найраціональніше організувати працю обслуговуючого персоналу;

звільнення в можливо короткий проміжок часу від всіх тварин кожного спеціалізованого приміщення (свинарників) після закінчення того або іншого виробничого циклу (відтворення та дорощування поросят), чищення і дезінфекція до заповнення наступною групою за принципом «повністю зайнято» або «повністю вільно»;

забезпечення поголів'я повноцінними кормами з урахуванням фізіологічних потреб статево-вікових груп свиней;

ефективне ветеринарне обслуговування.

Для кожної вікової групи свиней передбачаються окремі приміщення, місткість яких відповідає визначеному технологією поголів’ю і тривалості виробничого циклу з урахуванням підготовчих робіт, що проводяться в приміщенні перед постановкою тварин.

Організація виробництва на свинокомплексі базується на замкнутому циклі технологічно взаємопов’язаних виробництв.

Технологічна схема виробництва включає цикли відтворення поголів'я свиней та вирощування поросят до визначеної ваги, що здійснюються у основних виробничих підрозділах і передбачає закінчений виробничий цикл утримання тварин з безвигульною системою - утримання свиноматок та кнурів, запліднення свиноматок, одержання приплоду та дорощування поросят з послідуючим перевезенням на відгодівельні майданчики.

Будівлі для всіх статево-вікових груп тварин уніфіковані за розмірами, місткістю та набору технологічного обладнання.

На тваринницькому свинокоплексі з вирощування і відгодівлі свиней прийнята технологія утримання свиней з раннім відбиранням поросят і сухим типом годування, що дозволяє значно економити енергоресурси.

У приміщенні для утримання свиней встановлені системи напування і годування та системи їх життєзабезпечення. Всі корпуси свинарників укомплектовані автоматичними напувалками, які є надійними та гігієнічними і значно економлять воду.

Тварини мають постійний вільний доступ до води. Пристрої для поїння забезпечують тварин достатньою кількістю свіжої води на всіх етапах технологічного процесу, мінімізують втрати води.

Вибрані рішення водопостачання оптимальні, як з погляду забезпечення тварин достатньою кількістю свіжої води, так і скорочення її втрат.

Відповідно до норм технологічного проектування в'їзд на територію та виїзд з неї здійснюється через існуючий дезбар'єр.

Доступ на територію корпусів утримання тварин передбачається через санпропускник, де необхідно прийняти душ і повністю переодягнутися в спецодяг, який регулярно дезинфікують.

Для забезпечення сучасних вимог до відтворення поголів'я свиней в корпусах передбачаються передові технології утримання та догляду за поголів'ям:

утримання свиноматок в одиночних клітках або групових клітках згідно з технологією;

забезпечення необхідної температури повітря в приміщеннях для різних груп свиней від 18 °С до 30°С;

влаштування суворо спеціалізованих приміщень, планування яких дозволяють ефективно застосовувати засоби механізації і найраціональніше використовувати працю обслуговуючого персоналу.

Система вентиляції для тварин

Для забезпечення оптимальних умов мікроклімату всі виробничі приміщення обладнані системами електричного опалення і автоматичної примусової припливно-витяжної вентиляції.

Свіже повітря потрапляє в приміщення через приточні клапани, і мікроклімат створюється в тому числі за допомогою регулювання швидкості подачі повітря в приміщення. Для відведення переробленого повітря з приміщень передбачені витяжні вентиляції.

Максимальний повітрообмін відповідає вимогам ВНТП-АПК-02.05. Свинарські підприємства (комплекси, ферми, малі ферми) (>195 м3/год на 1 ц живої ваги свиней).

Гноєвидалення

На території свинокомплексу передбачений метод утримання тварин на щілинних підлогах. Така технологія дозволяє автоматизувати процес видалення гною з станків. Щілинні підлоги змонтовані над армованими бетонними ваннами, під днищем яких проходить трубопровід. Гній, потрапляє до трубопроводу і самопливом надходить у центральний колектор і з проміжкових гноєнакопичувачів перекачується у гноєсховище (лагуну закритого типу). В лагуні відбувається знищення збудників хвороб та залишків кормів шляхом анаеробного бродіння.

Зброджений в анаеробному процесі гній багатий на поживні речовини, що легко засвоюються рослинами, при відсутності запаху і практично дегельмінтизований.

Система збирання гною зі станків утримання тварин і транспортування його за межі виробничих приміщень відповідає наступним вимогам: забезпечує чистоту в станках і проходах, обмежує утворення і проникнення шкідливих газів в зону проживання свиней, зручна в експлуатації і не вимагає великих витрат праці на управління, ремонт і санітарно- профілактичну обробку.

Всі споруди та інженерні системи з підготовки та переробки гною – герметичні та гідроізольовані, що виключатиме фільтрацію рідкої частини гною в грунтові води.

Після карантинування та знезараження гній, у якості добрива, вивозиться на поля. Знезараження гною відбувається      внаслідок складних біохімічних процесів (бродіння та ферментація), унаслідок чого він  знезаражується та перетворюється на перегній (органічне добриво), який вноситься у ґрунт.  На свинокомплексі забезпечено планові заходи з контролю здоров’я тварин.

Продукти життєдіяльності тварин вільні від вірусних та бактеріальних патогенів, що здатні до зараження ґрунту. Проте, відповідно до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» № 1531-VIII від 20.09.2016 р., гній проходить тривале витримування від 6 місяців, після чого вноситься в ґрунт. Внесення витриманого гною повинно здійснюється з дотриманням допустимих показників дози внесення на одиницю площі сільгоспугідь з урахування сільгоспкультур та природної якості ґрунту згідно ВНТП-АПК-09.06.

Відповідно до ДСП № 173-96 (Примітка 2 до Додатку № 15) СЗЗ від крайнього закритого гноєсховища до найближчої житлової забудови витримана (відстань до найближчого житла 508 м).

Збір загиблих тварин

Загиблі тварини накопичуються у холодильній камері та передаються на утилізацію до спеціалізованої організації. Збір та транспортування загиблих тварин здійснюється спеціальним автотранспортом не пізніше, ніж через 48 годин після одержання заявки на вивіз.

Приміщення свинарників, де загинули тварини, інвентар, устаткування підлягають дезінфекції після виведення всіх тварин із приміщення. При неможливості повного звільнення приміщення від тварин окремі вільні секції або ділянки дезінфікують засобами, які не шкідливі для тварин згідно ВНТП-АПК-02.05.

Миття та дезінфекція свинарників

Для підтримки чистоти приміщень у свинарниках проводиться періодичне миття боксів та підлоги в проходах.

Дезінфекцію цих приміщень проводять методом зрошення. Планове профілактичне очищення, миття й дезінфекція секцій свинарників проводяться відповідно до регламенту підприємства.

Механічна очистка приміщень утримання тварин проводиться після їх звільнення від тварин. Після чого за допомогою скребів і напору води з приміщення видаляють основну масу гною, залишки корму та інші забруднення.

Під час профілактичних робіт для дезинфекції приміщення використовують водорозчинний порошок для дезінфекції «Екоцид-С».

Після закінчення дезінфекції та часу витримки, приміщення провітрюють, доступні для тварин території приміщень ретельно змивають водою, звільняють від води і залишків дезінфікуючих розчинів з поїлок тощо.

Контроль за проведенням дезінфекції передбачений планом дезінфекційних засобів і очолюється головним ветеринарним лікарем.

На свинокомплексі проводиться миття і дезінфекція приміщень та обладнання з використанням ветпрепаратів, які мають відповідні сертифікати і дозволені до використання в Україні.

Очищення та сушка зерна

До основної виробничої діяльності підприємства відноситься вирощування зернових, технічних культур. На проммайданчику буде здійснюватись сушка та очистка зернових культур. Технологічний процес складається з наступних етапів: прийом зерна, попередня очистка, сушка, відгрузка. Річний обсяг зерна, що приймається підприємством – 50 000 т/рік, очищують  та сушать.

Спочатку зернові культури вивантажуються  зі самоскидів в завальну яму. При вивантаженні  зерна в атмосферне повітря здійснюються викиди речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (пилу зернового).

Зерно з приймальних бункерів ланцюговими конвеєрами подаються на норії, а потім на попереднє очищення в скальпелятор СКБЗ-100. Скальператор барабанний попередньої очистки зерна моделі СКБЗ використовують для видалення з зернової масси грубих, великих, сторонніх домішок, а також легких домішок та пилу. Скальператор запобігає засміченню та перевантаженню приймально розподільних пристроїв, решіт зерноочисного та зерносушильного обладнання, що підвищує продуктивність зерноочисних та сушильних комплексів.

Вторинна очистка здійснюється двома  сепараторами віброцентробіжними зерновими Б1 - ВЦС – 50 – М1.  Технологічне обладнання оснащене аспіраційною системою очистки циклоном ЦОЛ – 4,5. При очистці зерна в атмосферне повітря здійснюються викиди речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (пилу зернового).

Відходи зерна та пил потрапляють у пилоосаджувальний бункер, звідки вивантажується в автотранспорт. Майданчик розвантаження очищеного зерна та зерновідходів в автотранспорт включає в себе два вузли вивантаження. Для сушки зерно подається ланцюговим конвеєром, потім норією в зерносушарку. На підприємстві задіяна  зерносушарка зерносушарка В2 140/17 ECOS Bonfanti .

Зерносушильний агрегат працює на пелетах. Виробництво теплоносія здійснюється за допомогою твердопаливного теплогенератора ТM «GRECO»  потужністю  5,5 МВт. Витрата пелет зерносушильним агрегатом - 2357 т/рік. Продуктивність  просушування зерна  -  576 т/добу. Річна кількість зерна для просушування – 35000 т/рік. 

Після вивантаження зернових в завальну яму,  та очищення  на зерноочисному агрегаті, відцентрового сепаратору БЦС – 50  здійснюється сушка зерна.  Для сушки зерно подається ланцюговим конвеєром, потім норією в зерносушарку. На підприємстві задіяна  зерносушарка MECMAR F 75 / 570F. При роботі зерносушарки на пеллетах здійснюються викиди  речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (зважені речовини), оксидів азоту, оксидів вуглецю, діоксид вулецю. Обсяг зерна що сушиться – 15000 т/рік.

Мобільні зерносушарки MECMAR призначені для сушіння зернових, бобових і олійних культур, кукурудзи, ріпаку. Вони мають циклічний принцип сушки: завантаження, сушіння, охолодження, вивантаження. Всі процеси регулюються зі щита управління. Для збільшення ефективності сушіння різних культур на мобільних зерносушилках MECMAR передбачені сітки з діаметром отворів від 0,6 до 2,5 мм.

Зерно в сушарку подається через приймальний отвір. Під дією сили тяжіння зерно просувається по зернових колонах зверху донизу. У верхній частині сушарки зерно нагрівається від гарячого повітря, яке утворюється при згорянні палива в пальнику та прокачується через зернові колони під тиском від одного або декількох вентиляторів.

 По мірі просування по гарячій зоні, зерно нагрівається та втрачає вологу. У зоні перемішування зерно з зовнішніх шарів міняється місцями з зерном внутрішніх шарів. Це сприяє рівномірному прогріванню зернової маси. Після гарячої зони зерно потрапляє у зону охолодження, яка відділена від гарячої зони спеціальними розподільчими мембранами. Холодне повітря, яке закачується у сушарку проходить через шар теплого зерна, охолоджуючи його.

Вивантаження зерна з зерносушильного агрегату відбувається  через технологічний отвір на автомобільний транспорт. Завантаження автомобільного транспорту зерном здійснюється насипним методом.        Охолодження зерна проходить на 2 охолоджувачах ОБВ -40. Просушене та охолоджене зерно вивантажується в автотранспорт замовника.

Тимчасове зберігання зерна здійснюється в зерносховищах ( 3 шт). Викиди речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (пилу зернового) здійснюється через пройми воріт зерносховища при розвантаженні-завантаженні зерна та перевіювані зерна в складі. В складах знаходяться навантажувач ЗМ-90.

Дизельний генератор марки  марки  Dalgakiran DJ 335 DD, потужністю  335 кВт, використовується для потреб підприємства.

 

ПП «ЖЕРМ» Тракторна бригада, за адресою -  Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Очеретянка,  Черняхівська ТГ, вул. Перемоги, 22 а.

На підприємстві проводяться допоміжні роботи, пов’язані з технічним обслуговуванням автомобілів: пост зварювання, пост зарядки АКБ, мех.майстерня, зберігання палива, заправка автомобілів. Забруднюючі речовини надходять в атмосферне повітря від устаткування для ремонту автомобільної та с/г техніки, а саме: поста зварювання, металообробних верстатів, резервуарів для зберігання палива, паливороздавальних колонок. Від джерел викидів в атмосферне повітря здійснюються викиди заліза оксиду, марганцю та його з’єднань, пилу металічного, вуглеводнів насичених С12-С19, сірчаної кислоти, азоту діоксиду, вуглецю оксиду, метану, діазоту оксиду, діоксиду вуглецю.

Опалювання майстрені, контори здійснюється при роботі печей на твердому паливі. При роботі енергетичного устаткування в атмосферне повітря здійснюються викиди речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, діоксиду азоту, оксиду вуглецю, метану,  діазоту оксиду, діоксиду вуглецю.

Зерно зберігають в складах в обсязі 3000 т/рік. В складах знаходяться навантажувач ЗМ-90. При очистці зерна та зберігані в атмосферне повітря здійснюються викиди речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (пилу зернового).

Дизельний генератор марки Caterpillar P110-3, потужністю 88 кВт, використовується для потреб підприємства.

13. 2.2. Перелік видів продукції, що випускається на об’єкті. 

Продукція (готова продукція та напівфабрикати,які відпускає підприємство споживачам)

Таблиця 2.2

№ з/п

Вид продукції

Річний випуск

1

2

3

1

Зернові та олійні культури

50 000 т

2

Свині

3298  голів

 

13. 2.3. Матеріальні баланси

Найменування виробничого процесу чи окремої операції у розрізі у яких складений матеріальний баланс :  

Таблиця 2.3

Сировина на вході

Продукція на виході

Назва

Річне використання

Назва

К-ть

Зернові та олійні культури

50 000 т

Зернові та олійні культури

44140 т

Свині

120 свиноматок

Свині

3298  голів

13. 2.4.1. Перелік та опис виробництв

Виробництво:II Виробничі процеси ( стаціонарні джерела ),  виробничий майданчик № 1

Тип процесу основний

Таблиця 2.4.1.

№ з/п

Код устаткування

Найменування устаткування

1

120103

Установки для спалювання на комерційних підприємствах та установах/установки для спалювання < 50 МВт (котлоагрегати)

2

120105

Стаціонарні двигуни

3

130326

Зварювання металів

4

310503

Станції обслуговування

5

210620

Технологічні процеси в машинобудуванні, деревообробній, целюлозно-паперовій та харчовій промисловості, промисловості з виробництва напоїв та в інших секторах/Машинобудування (механічна обробка металу)

6

210621

Технологічні процеси в машинобудуванні, деревообробній, целюлозно-паперовій та харчовій промисловості, промисловості з виробництва напоїв та в інших секторах/Переробка сільськогосподарської продукції

7

310402

Розподіл рідкого палива (за винятком розподілу бензину)/інші види транспортування та зберігання

10

610503

Прибирання, збереження та використання гною, а також органічних сполук/ свині для відгодовування

13. 2.5.1. Опис та місце розташування виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології

Технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології відсутнє.

 

13. 2.6.1. Виробничі потужності, режим роботи устаткування, баланс часу роботи устаткування 

Режими роботи устаткування приведено в таблиці 3.1.

Баланс часу роботи устаткування приведено в таблиці 3.1.

Терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування – 2010, нормативний строк його амортизації - 50 років, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування – 2024.

ПП «ЖЕРМ», Тракторна бригада в с. Очеретянка  функціонує з 2010 року. Ферма функціонує з 1984 року.

 

Опис устаткування по джерелам Таблиця 2.6.1

№ джер.

Найменування технологічного устаткування

Призначення технологічного устаткування

Продуктивність технологічного устаткування

Проектна виробнича потужність

Фактична виробнича потужність

Баланс часу роботи, год/рік

1-7

Труба вентиляції приміщення для утримання свиней

Приміщення для утримання свиней (маточник)

120 свиноматок

120 свиноматок

120 свиноматок

8760

8-10

Труба силосу

Силос зберігання кормів

8 м3

150 т/рік

150 т/рік

11

21-32

Труба вентиляції приміщення для утримання свиней

Приміщення для утримання свиней (дорощувач)

1200 голів

1200 голів

1200 голів

8760

33-34

Труба силосу

Силос зберігання кормів

12,5 м 3

1600 т/рік

1600 т/рік

117

45-54

Труба вентиляції приміщення для утримання свиней

Приміщення для утримання свиней (відгодівля)

700 голів

700 голів

700 голів

8760

55-56

Труба силосу

Силос зберігання кормів

15,0 м 3

250 т/рік

250 т/рік

18,3

57

Лагуна № 1 закритого типу

Місце зберігання гною

64,3 кв.м

64,3 кв.м

64,3 кв.м

8760

58

Лагуна № 2 закритого типу

Місце зберігання гною

173,8 кв.м

173,8 кв.м

173,8 кв.м

8760

59

Дезбар’єр

Дезбар’єр

-

-

-

8760

60

Пройми воріт кормоцеху

Навантажувач ЗМ-60

60 т/год

  1500 т/рік

1500 т/рік

75/25

61

Труба дизельгенератору

Дизельгенератор Dalgakiran DJ 335 DD

335 кВт

335 кВт

335 кВт

8760

62

Майданчик розвантаження зерна

Завальна яма

35000 т/рік

35000 т/рік

35000 т/рік

292

63

Зерносушарка В2 140/17 ECOS Bonfanti

Зерносушарка В2 140/17 ECOS Bonfanti

5,5 МВт

35000 т/рік

35000 т/рік

1464

64

Майданчик розвантаження зерна із зерносушарки

Майданчик розвантаження зерна із зерносушарки

31 000 т/рік

31 000 т/рік

31 000 т/рік

517

65

Труба вентиляції

Скальпелятор СКБЗ-100

100 т/год

100 т/год

100 т/год

350

66

Труба циклону ЦОЛ – 4,5

Сепаратор віброцентробіжний зерновий Б1 - ВЦС – 50 – М1

50 т/год

50 т/год

50 т/год

350

67

Труба циклону ЦОЛ – 4,5

Сепаратор віброцентробіжний зерновий Б1 - ВЦС – 50 – М1

50 т/год

50 т/год

50 т/год

350

68

Майданчик розвантаження зерна та зерновідходів в автотранспорт

Майданчик розвантаження зерна та зерновідходів в автотранспорт

60 т/год

60 т/год

60 т/год

17,5/250

69

Майданчик розвантаження зерна

Завальна яма

15000 т/рік

15000 т/рік

15000 т/рік

125

70

Зерносушарка MECMAR F75/570 F

Зерносушарка MECMAR F75/570 F

14,6 т/год

15000 т/рік

15000 т/рік

1023

71

Труба циклону

Відцентровий сепаратор БЦС – 50

50 т/год

15000 т/рік

15000 т/рік

300

72,73

Охолоджувач

Процес охолодження зерна

6750 т/рік

6750 т/рік

6750 т/рік

400

74

Майданчик розвантаження зерна із зерносушарки

Майданчик розвантаження зерна із зерносушарки

60 т/год

13500 т/рік

13500 т/рік

225

75

Зерносховище

Навантажувач ЗМ-90

90 т/год

1000 т/рік

1000 т/рік

11

76

Зерносховище

Навантажувач ЗМ-90

90 т/год

1000 т/рік

1000 т/рік

11

77

Майданчик тимчасового зберігання зерна

Навантажувач ЗМ-90

90 т/год

1000 т/рік

1000 т/рік

11

85

Холодильне устаткування 

Компресор

-

-

-

8760

86

Рух автотранспорту по території підприємства

Рух автотранспорту по території підприємства

-

-

-

2160

99

Труба вентиляції приміщення для утримання свиней

Приміщення для утримання свиней (кнури)

10 голів

10 голів

10 голів

8760

87

Труба печі

Побутова піч

-

-

-

2160

88

Труба печі

Побутова піч

-

-

-

2160

89

Труба печі

Побутова піч

-

-

-

2160

90

Труба

Пост зарядки АКБ

-

-

-

170

91

Металообробна дільниця

Металообробна дільниця

-

-

-

200

92

 Зварювальний пост

Зварювальний пост

3,5 кВт

3,5 кВт

3,5 кВт

300

93

Газовий різак

Газовий різак

1,9 квт

1,9 квт

1,9 квт

400

94

Дихальний клапан резервуару

Резервуар для зберігання ДП

17 м3

1000 м3

1000 м3

8640

95

Дихальний клапан резервуару

Резервуар для зберігання бензину

5,5 м3

100,0 м3

100,0 м3

8640

96

Паливо-роздавальна колонка

Паливо-роздавальна колонка

2400  л/год

2400  л/год

2400  л/год

417

97

Паливо-роздавальна колонка

Паливо-роздавальна колонка

1500  л/год

1500  л/год

1500  л/год

67

98

Труба дизельгенератору

Дизельний генератор Caterpillar P110-3

88 кВт

-

-

100

 

13. 2.7.1. Термін введення та інші строки, пов'язані з експлуатацією технологічного устаткування.

Терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування, нормативний строк його амортизації, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування, зміни показників продуктивності устаткування внаслідок реконструкції у порівнянні з проектними показниками наведено у таблиці:

Таблиця 2.7.1

№ джер.

Найменування технологічного устаткування

Дата введення в експлуатацію

Нормативний строк амортизації, років

Дата проведення останньої реконструкції

1-7

Труба вентиляції приміщення для утримання свиней

2024

50

-

8-10

Труба силосу

2024

50

-

21-32

Труба вентиляції приміщення для утримання свиней

2024

50

-

33-34

Труба силосу

2024

50

-

45-54

Труба вентиляції приміщення для утримання свиней

2024

50

-

55-56

Труба силосу

2024

50

-

57

Лагуна № 1 закритого типу

2024

50

-

58

Лагуна № 2 закритого типу

2024

50

-

59

Дезбар’єр

2024

50

-

60

Пройми воріт кормоцеху

2024

50

-

61

Труба дизельгенератору

2024

50

-

62

Майданчик розвантаження зерна

2016

50

-

63

Зерносушарка В2 140/17 ECOS Bonfanti

2016

50

-

64

Майданчик розвантаження зерна із зерносушарки

2016

50

-

65

Труба вентиляції

2016

50

-

66

Труба циклону ЦОЛ – 4,5

2016

50

-

67

Труба циклону ЦОЛ – 4,5

2016

50

-

68

Майданчик розвантаження зерна та зерновідходів в автотранспорт

2016

50

-

69

Майданчик розвантаження зерна

2024

50

-

70

Зерносушарка MECMAR F75/570 F

2024

50

-

71

Труба циклону

2024

50

-

72,73

Охолоджувач

2024

50

-

74

Майданчик розвантаження зерна із зерносушарки

2024

50

-

75

Зерносховище

2016

50

-

76

Зерносховище

2016

50

-

77

Майданчик тимчасового зберігання зерна

2016

50

-

85

Холодильне устаткування 

2024

50

-

86

Рух автотранспорту по території підприємства

2024

50

-

99

Труба вентиляції приміщення для утримання свиней

2024

50

-

87

Труба печі

2010

50

-

88

Труба печі

2010

50

-

89

Труба печі

2010

50

-

90

Труба

2010

50

-

91

Металообробна дільниця

2010

50

-

92

 Зварювальний пост

2010

50

-

93

Газовий різак

2010

50

-

94

Дихальний клапан резервуару

2010

50

-

95

Дихальний клапан резервуару

2010

50

-

96

Паливо-роздавальна колонка

2010

50

-

97

Паливо-роздавальна колонка

2010

50

-

98

Труба дизельгенератору

2024

50

-

Терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування – 2010, нормативний строк його амортизації - 50 років, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування – 2024.

ПП «ЖЕРМ», Тракторна бригада в с. Очеретянка  функціонує з 2010 року. Ферма функціонує з 1984 року.

 


14. Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

14.1. Перелік видів та обсягів забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

 

Таблиця 6.1

№ з/п

Забруднююча речовина

Фактичний обсяг викидів (т/рік)

Потенційний обсяг викидів
(т/рік)

Порогові значення потенційних викидів для взяття на державний облік
(т/рік)

код

найменування

1

2

3

4

5

6

1

03004
328

Сажа

-

2,3558

0,3

2

06000
337

Оксид вуглецю

-

18,821715

1,5

3

07000
11812

Вуглецю діоксид

-

4182,7836

500

4

12000
410

Метан

-

24,8403

10

5

01003
123

Заліза оксид(в переpахунку на залізо)

-

0,00968

0,1

6

01104
143

Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану

-

0,00042

0,005

7

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

-

11,9712048

3

8

03001
152

Натрію хлорид(кухонна сіль)

-

0,002004

1

9

03001
155

Натрію карбонат (сода кальцинована)

-

0,12264

1

10

03001
11404

Натрію дифосфат (натрію пірофосфат)

-

0,021042

1

11

03002
2603

Мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3)

-

2,368E-6

0,5

12

04001
301

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

-

49,7538

1

13

04002
11815

Азоту(1) оксид (N2O)

-

0,0001

0,1

14

04003
303

Аміак

-

1,23179

1,5

15

05000
1549

Кислота сульфамінова

-

0,004509

2

16

05000
1707

Диметилсульфід

-

0,0726

2

17

05000
1715

Метилмеркаптан(газ)

-

0,0122

2

18

05001
330

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

-

4,7165

1,5

19

05002
333

Сірководень

-

0,24364

0,03

20

05004
322

Кислота сіpчана за молекулою Н2SO4

-

0,0004

0,5

21

10002
1819

Діметиламін

-

0,2882

0,01

22

11000
1314

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

-

0,0651

1,5

23

11000
1531

Кислота капронова

-

0,0366

1,5

24

11000
2704

Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

-

0,1664562

1,5

25

11000
2754

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

-

5,6974662

1,5

26

11048
1071

Фенол

-

0,0122

0,1

27

13101
703

Бенз(а)пірен

-

0,0000549

5E-7

28

18000
859

Дифторхлорметан (фреон-22)

-

0,0000014

0,1

Усього для підприємства

-

4303,230025908

Найбільш поширені забруднюючі речовини

1

2

3

4

5

6

1

03004
328

Сажа

-

2,3558

0,3

2

06000
337

Оксид вуглецю

-

18,821715

1,5

3

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

-

11,9712048

3

4

03001
152

Натрію хлорид(кухонна сіль)

-

0,002004

1

5

03001
155

Натрію карбонат (сода кальцинована)

-

0,12264

1

6

03001
11404

Натрію дифосфат (натрію пірофосфат)

-

0,021042

1

7

03002
2603

Мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3)

-

2,368E-6

0,5

8

04001
301

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

-

49,7538

1

9

05000
1549

Кислота сульфамінова

-

0,004509

2

10

05000
1707

Диметилсульфід

-

0,0726

2

11

05000
1715

Метилмеркаптан(газ)

-

0,0122

2

12

05001
330

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

-

4,7165

1,5

13

05002
333

Сірководень

-

0,24364

0,03

14

05004
322

Кислота сіpчана за молекулою Н2SO4

-

0,0004

0,5

15

13101
703

Бенз(а)пірен

-

5,49E-5

5E-7

Усього

-

88,098112068

Небезпечні забруднюючі речовини

1

2

3

4

5

6

1

01003
123

Заліза оксид(в переpахунку на залізо)

-

0,00968

0,1

2

01104
143

Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану

-

0,00042

0,005

3

10002
1819

Діметиламін

-

0,2882

0,01

4

11048
1071

Фенол

-

0,0122

0,1

5

18000
859

Дифторхлорметан (фреон-22)

-

1,44E-6

0,1

Усього

 

0,31050144

Інші забруднюючі речовини, присутні у викидах об’єкта

1

2

3

4

5

6

1

07000
11812

Вуглецю діоксид

-

4182,7836

500

2

12000
410

Метан

-

24,8403

10

3

04002
11815

Азоту(1) оксид (N2O)

-

0,0001

0,1

4

04003
303

Аміак

-

1,23179

1,5

5

11000
1314

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

-

0,0651

1,5

6

11000
1531

Кислота капронова

-

0,0366

1,5

7

11000
2704

Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

-

0,1664562

1,5

8

11000
2754

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

-

5,6974662

1,5

Усього

-

4214,8214124

Забруднюючі речовини, для яких не встановлені ГДК (ОБРД) в атмосферному повітрі населених міст

1

2

3

4

5

6

1

7000

Вуглецю діоксид

-

4182,7836

500

2

3001

Натрію дифосфат (натрію пірофосфат)

-

0,021042

1

3

4002

Азоту(1) оксид (N2O)

-

0,0001

0,1

Усього

-

4182,804742

 

 

 


14.2 Характеристика устаткування очистки газів

Таблиця 6.4. Характеристика установок очистки газів

Номер джерела викиду

Наймену-
вання ГОУ

Забруднюючі речовини, за якими проводиться газоочистка

Ступень очищення

Назва та тип установки очистки газу

На вході в ГОУ

На виході з ГОУ

Ступінь очищення газу, %

об'ємна витрата газопи-
лового потоку, м3/с

масова концен-
трація, мг/м3

масова витрата, г/с

об'ємна витрата газопи-
лового потоку, м3/с

масова концен-
трація, мг/м3

масова витрата, г/с

CAS № / CAS

код

наймену-
вання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

66

Циклон

- 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

1

Циклон ЦОЛ – 4,5

1,158

731,5475

0,8471

1,128

28,7904

0,0325

96,2

67

Циклон

- 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

1

Циклон ЦОЛ – 4,5

1,143

783,6989

0,8958

1,099

28,1965

0,0310

96,5

71

Циклон

- 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )

1

Циклон

1,091

736,7785

0,8038

0,938

40,0461

0,0376

95,3

 


14.3 Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об’єкта / промислового майданчика та дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

Таблиця 6.7. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об'єкта / промислового майданчика

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

1

2

3

06000

Оксид вуглецю

18,821

07000

Вуглецю діоксид

4182,784

12000

Метан

24,840

01003

Заліза оксид(в переpахунку на залізо)

0,010

01104

Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану

0,000

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

11,972

03001

Натрію хлорид(кухонна сіль)

0,002

03001

Натрію карбонат (сода кальцинована)

0,123

03001

Натрію дифосфат (натрію пірофосфат)

0,021

03002

Мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3)

0,000

03004

Сажа

2,356

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

49,754

04002

Азоту(1) оксид (N2O)

0,000

04003

Аміак

1,232

05000

Кислота сульфамінова

0,005

05000

Метилмеркаптан(газ)

0,012

05000

Диметилсульфід

0,073

05001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

4,716

05002

Сірководень

0,244

05004

Кислота сіpчана за молекулою Н2SO4

0,000

10002

Діметиламін

0,288

11000

Кислота капронова

0,037

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,065

11000

Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

0,166

11000

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

5,698

11048

Фенол

0,012

13101

Бенз(а)пірен

0,000

18000

Дифторхлорметан (фреон-22)

0,000

 

Усього для підприємства:

95,607*

Без врахування парникових газів

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)
Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)
установки для спалювання < 50 МВт (котло-агрегати) _ код _120103___

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

 

1

2

3

06000

Оксид вуглецю

0,035

07000

Вуглецю діоксид

19,030

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

0,053

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

0,037

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,125*

Без врахування парникових газів

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) стаціонарні двигуни _ код _120105___

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

 

1

2

3

06000

Оксид вуглецю

11,781

07000

Вуглецю діоксид

409,324

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

0,007

03004

Сажа

2,349

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

42,412

05001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

4,712

11000

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

5,655

13101

Бенз(а)пірен

0,000

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

66,916*

Без врахування парникових газів

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) зварювання металів _ код _130326___

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

 

1

2

3

06000

Оксид вуглецю

0,003

01003

Заліза оксид(в переpахунку на залізо)

0,010

01104

Манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану

0,000

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

0,002

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,015


Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) машинобудування (механічна обробка металу)_ код _210620___

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

 

1

2

3

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

0,076

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,076

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) переробка сільськогоспо-дарської продукції _ код _210621___

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

 

1

2

3

06000

Оксид вуглецю

7,002

07000

Вуглецю діоксид

3754,430

12000

Метан

0,000

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

6,679

03004

Сажа

0,007

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

7,303

04002

Азоту(1) оксид (N2O)

0,000

05001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

0,004

11000

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

0,008

13101

Бенз(а)пірен

0,000

18000

Дифторхлорметан (фреон-22)

0,000

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

21,003*

Без врахування парникових газів

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Розподіл рідкого палива (за винятком розподілу бензину _ код _310402___

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

1

2

3

11000

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

0,001

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,001


Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Станції обслуговування _ код _310503___

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

1

2

3

05004

Кислота сіpчана за молекулою Н2SO4

0,000

11000

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

0,034

11000

Бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець)

0,166

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

0,200

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) Свині для відгодовування _ код _610503___

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

1

2

3

12000

Метан

24,840

03000

Суспендовані частинки, недиференційовані за складом

5,157

03001

Натрію дифосфат (натрію пірофосфат)

0,021

03001

Натрію карбонат (сода кальцинована)

0,123

03001

Натрію хлорид(кухонна сіль)

0,002

03002

Мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти (тисяч кл./м3)

0,000

04003

Аміак

1,232

05000

Диметилсульфід

0,073

05000

Метилмеркаптан(газ)

0,012

05000

Кислота сульфамінова

0,005

05002

Сірководень

0,244

10002

Діметиламін

0,288

11000

Кислота капронова

0,037

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,065

11048

Фенол

0,012

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

7,271*

Без врахування парникових газів

 


14.4 Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва містить характеристику найкращих існуючих технологій виробництва, які не потребують надмірних витрат, та найкращих доступних технологій та методів керування для виробництв та технологічного устаткування

Для існуючого об’єкта / промислового майданчика впроваджуються найкращі існуючі технології виробництва, які не потребують надмірних витрат, а саме: технології найбільш ефективні з точки зору попередження, мінімізації або нейтралізації забруднюючих речовин, доступних будь-якому суб’єкту господарювання, який має відповідний тип виробництва (устаткування). Впровадження цих технологій передбачає підготовку робітників, методи роботи, інструменти контролю. Вартість використання таких технологій не повинна бути надмірною у порівнянні з природоохоронним результатом.

Для новоствореного об’єкта / промислового майданчика для виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування, впроваджуються найкращі доступні технології та методи керування, які включають в себе технологічні процеси, методи проєктування, виготовлення, обслуговування, експлуатації, виводу з експлуатації устаткування, які розроблені так, що можуть бути застосовані при умові економічної та технічної доцільності, доступні з точки зору витрат і переваг і є найбільш ефективними для досягнення високого рівня захисту навколишнього природного середовища в цілому.

 

Таблиця. Інформація про заходи щодо впровадження найкращих доступних технологій та методів керування для виробництв та технологічного устаткування (для об'єктів першої групи)

Код виробничого і технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн.

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин після впровадження заходу, т/рік

1

2

3

4

5

6

Примітка:

у графі 1 - вказується код та назва виробничих та технологічних процесів, до якого відносяться джерела утворення забруднюючих речовин, відповідно до EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR)).

 

14.5  Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин

Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин

Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування. Таблиця 10.1.

Код виробничого і технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн.

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин після впровадження заходу, т/рік

1

2

3

4

5

6

Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин відсутні.

Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не є доцільними, оскільки гігієнічна якість атмосферного повітря при роботі підприємства відповідно до нормативних документів досягнута.

Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря

Залежно від очікуваного рівня забруднення атмосфери складаються запобігання трьом ступеням, яким відповідають три режими роботи підприємств в періоди НМУ. Для даного випадку до НМУ відносяться: підведена інверсія вища за джерело, штильовий шар нижчий за джерело, тумани.

Заходи першого ступеню складається, якщо передбачається один з комплексів НМУ, приведених в «Методических указаниях по прогнозу загрязнения воздуха в городах», при цьому очікуються концентрації в повітрі одного або декількох контрольованих речовин вище ГДК; другого ступеня - якщо передбачаються два таких комплексах одночасно (наприклад, якщо при небезпечній швидкості вітру очікується і підведена інверсія, і несприятливий напрям вітру), коли очікуються концентрації одного або декількох речовин, вище 3 ПДК.

Заходи третього ступеня складається у разі, коли після запровадження заходів другого ступеня небезпеки інформація, що поступає, показує, що за метеорологічних умов, що зберігаються, прийняті заходи не забезпечують необхідну чистоту атмосфери; при цьому очікуються концентрації в повітрі одного або декількох шкідливих речовин вище 5 ГДК.

Для підприємства заходи розроблялися для трьох режимів роботи виходячи з 3 режимів попереджень забрудненню атмосфери.

У населеному пункті єдиний значимий вклад в забруднення атмосфери здійснюється підприємством. Тому заходи направлені на зниження концентрацій забруднюючих речовин, що створюються викидами підприємства в санітарно-захисній зоні, житлових районах, до рівня нижче 1 ГДК.

Описання режимів роботи обладнання при НМУ

Перший режим. При першому режимі роботи підприємства заходи повинні забезпечити зменшення концентрацій забруднюючих речовин у приземному парі атмосфери приблизно на 15-20 %. Ці заходи носять організаційно-технічний характер, здійснюються швидко, не потребують великих затрат та не призводять до зменшення потужності об'єкта:

посилити контроль за точним дотриманням технологічного регламенту виробництва;

розосередити в часі роботу технологічних агрегатів, не задіяних в єдиному, неперерирвному технологічному процесі, при роботі яких викиди шкідливих речовин в атмосферу досягають максимальних значень;

 заборонити роботу обладнання у форсованому режимі;

 посилити контроль за роботою контрольно-вимірювальних приладів і автоматичних систем управління технологічними процесами;

заборонити продувку і чистку обладнання, газоходів, ємностей, в яких зберігаються забруднюючі речовини;

проведення ремонтних робіт, пов'язаних і підвищенням викидів в атмосферу;

посилити контроль за герметичністю газохідних систем, агрегатів, місць пересипки матеріалів, що пилять та інших джерел пилогазовиділення;

обмежити завантажувально-розвантажувальні роботи, зв'язані із значними виділеннями в атмосферу забруднюючих речовин;

підготувати до використання запас високоякісної сировини, при роботі на
якому забезпечується зниження викидів забруднюючих речовин.

Другий режим. При другому режимі роботи передбачаються заходи по зниженню концентрацій забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери на 20-40 %. Ці заходи вміщують в себе заходи, розроблені для першого режиму, а також заходи, які впливають на технологічні процеси і супроводжуються незначним зниженням потужності об'єкта:

знизити продуктивності окремих апаратів і технологічних ліній, робота яких пов'язана зі значними викидами забруднюючих речовин в атмосферу;

частково розвантажити технологічні процеси, які зв'язані з підвищеними викидами шкідливих речовин в атмосферу;

у випадку, якщо початок планово-попереджувальних робіт по ремонту технелогічного обладнання, достатньо близько співпадає з настанням неспрнятливих метеорологічних умов, слід провести зупинку обладнання;

обмежити використання автотранспорту та інших пересувних джерел викидів на території об' єкта;

заборонити спалювання утворених відходів комунальних, змішаних на тери­торії об'єкта.

Третій режим. При третьому режимі роботи передбачаються заходи по зниженню концентрацій забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери приблизно на 40-60 % або до повного припинення роботи.

Заходи третього режиму вміщують в себе всі заходи розроблені для І та II режимів, а також заходи здійснення яких знизить викиди забруднюючих речовин за рахунок тимчасового скорочення потужності об'єкта:

заборонити завантажувально-розвантажувальні роботи, які є джерелами забруднення;

розподілити навантаження технологічних ліній, які супроводжуються викидами в атмосферу;

заборонити виїзд на лінію автотранспортних засобів із не відрегульованими двигунами, включаючи приватний;

провести поетапне зниження навантаження паралельно працюючих однотип­них технологічних агрегатів та установок.

Очікувані витрати на впровадження заходів зводяться до збитків від зменшення прибутку при виробництві та реалізації продукції та залежать від ступеню забруднення атмосфери та тривалості НМУ.

Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах

            Таблиця 10.1

Код виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Термін виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн.

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря після впровадження заходу, т / рік

1

2

3

4

5

6

Заходи І групи

06

Обмеження часу проведення робіт

Протягом дії попередження І групи

Всі джерела

Витрати не передбачаються

Залежить від терміну, на який запроваджуються заходи

Заходи ІІ групи

06

Перенесення часу проведення робіт

Протягом дії попередження ІІ групи

Всі джерела

Витрати не передбачаються

Залежить від терміну, на який запроваджуються заходи

Заходи ІІІ групи

06

Проведення планового чи позапланового ремонтів

Протягом дії попередження ІІІ групи

Всі джерела

Витрати не передбачаються

Залежить від терміну, на який запроваджуються заходи

Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах здійснюються відповідно до вимог Методичних вказівок «Регулирование выбросов при неблагоприятных метеорологических условиях» (РД 52.04.52-85), затверджених Державним комітетом СРСР по гідрометеорології та контролю природного середовища 01.12.86, для об’єктів , які розташовані в населених пунктах, де гідрометеорологічними організаціями ДСНС України проводиться або планується проведення прогнозування несприятливих метеорологічних умов.

Заходи на період проходження  несприятливих метеорологічних умов направлені на зменшення викидів забруднюючих речовин з ціллю недопущення збільшення приземних концентрацій на межі СЗЗ більш ніж ГДК.

Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря

                                                                                                                                    Таблиця 10.1

Код виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн.

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря після впровадження заходу, тонн на рік

1

2

3

4

5

6

 Залпові викиди відсутні.

 

Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан

Таблиця 10.1

Код виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн.

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря після впровадження заходу, тонн на рік

1

2

3

4

5

6

 Всі описані в проекті

 Припинення використання будь-якого обладнання на підприємстві.

 

Всі джерела

Згідно кошторису на час проведення заходів

 Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря буде припинено повністю

Заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин

Таблиця 10.1
Код виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн.

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря після впровадження заходу, тонн на рік

1

2

3

4

5

6

 Всі описані в проекті

 Припинення використання будь-якого обладнання на підприємстві.

 

Всі джерела

Згідно кошторису на час проведення заходів

 Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря буде припинено повністю

Досягнення встановлених нормативів гранично допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не передбачається, оскільки нормативи досягнуті


Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів гранично допустимих викидів у процесі виробництва

Таблиця 10.1

Код виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн.

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря після впровадження заходу, тонн на рік

 

1

2

3

4

5

6

 

 Всі описані в проекті

 Припинення використання будь-якого обладнання на підприємстві.

 

Всі джерела

Згідно кошторису на час проведення заходів

 Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря буде припинено повністю

 

Для запобігання перевищенню встановлених нормативів гранично допустимих викидів експлуатацію обладнання  проводити лише відповідно до вимог інструкцій з експлуатації, проводити планові та ( при необхідності) позапланові ремонти обладнання, проводити обовязкові виміри викидів забруднюючих речовин в терміни зазначені в дозволі на викиди та в нормативних актах природоохоронного законодавства.

 

Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря розробляється для об’єктів, які згідно із законодавством віднесені до об’єктів підвищеної небезпеки відповідного класу (включені до Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки), і надається за формою, наведеною у таблиці 10.2.

Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря

Таблиця 10.2.

Найменування об'єкта підвищеної небезпеки

Місцезнаходження об'єкта підвищеної небезпеки

Найменування, маса, категорія небезпечної речовини чи групи речовин, що тимчасово або постійно використовуються, переробляються, виготовляються, транспортуються, зберігаються на об'єкті

Індивідуальна назва, клас небезпечних речовин та категорія небезпеки, за якими проводилася ідентифікація об'єкта

Найменування забруднюючих речовин, які у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру можуть надійти в атмосферне повітря

Найменування заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації

Найменування заходів щодо ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації

1

2

3

4

5

6

7

Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря розробляється для обєктів, які згідно із законодавством віднесені до обєктів підвищеної небезпеки відповідного класу (включені до Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки).

Обєкт не віднесено до обєктів підвищеної небезпеки (не включено до Державного електронного реєстру обєктів підвищеної небезпеки).


14.6. Оцінка впливу викидів забруднюючих речовин на стан забруднення атмосферного повітря, що здійснюється за даними результатів розрахунків розсіювання

Гігієнічним критерієм для визначення гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферу є відповідність їх розрахункових концентрацій на межі СЗЗ гігієнічним регламентам.

Надано аналіз одержаних результатів розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, проведених на електронно-обчислювальних машинах (далі – ЕОМ) за програмами розрахунку розсіювання (вказується найменування програми).

Визначення доцільності проведення розрахунку розсіювання забруднюючих речовин на ЕОМ проводиться відповідно до вимог пункту 5.21 розділу 5 ОНД-86.

Розмір розрахункового майданчика визначається згідно з пунктом 2.19 розділу 2 ОНД-86 і повинен бути розміром 50 висот найвищого джерела викиду, але не менше ніж 2 кілометри. Розрахунок забруднення на ЕОМ проводиться з кроком сітки в залежності від класу об’єкта / промислового майданчика, а саме: 1, 2 клас – 250 метрів, 3 клас – 100 метрів, 4 клас – 50 метрів, 5 клас – 25 метрів.

У разі великого розрахункового майданчика та маленького кроку сітки доцільно проведення розрахунків розсіювання забруднюючих речовин на ЕОМ за 2-ма розрахунковими майданчиками:

оціночний – розміром 50 висот самої високої труби, але не менше ніж 2 кілометри, з кроком сітки, яка дорівнює розміру СЗЗ;

розрахунковий – розміром не менше 2 кратного розміру нормативної СЗЗ та кроком сітки у залежності від класу об’єкта / промислового майданчика (для високих джерел – розмір розрахункового майданчика повинен бути не менше 20 висот найвищого джерела викиду).

Результати проведених розрахунків забруднення атмосфери на ЕОМ таблиця за результатами розрахунку концентрацій у заданих точках розрахункового майданчика надається за такими речовинами або групами сумацій, максимальна концентрація яких перевищує гігієнічного регламенту.

Концентрація забруднюючих речовини на межі СЗЗ не перевищують ГДК. Виходячи з даних розрахунків розсіювання перевищень гігієнічних нормативів не виявлено. Необхідності у корегуванні санітарно-захисної зони немає. Розрахунок розсіювання забруднюючих речовин проведений автоматизованою системою «ЕОЛ-h»  та наведений в Додатку.

 

15. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, та пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів.

1.1) Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів

Таблиця 9.1. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів

Номер джерела викидів:
Місце розташування джерела викиду:
Максимальна витрата викиду, кубічних метрів на секунду:
Висота викиду, метрів:

Найменування забруднюючих речовин

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид

Строк досягнення

мг/м3

г/с

1

2

3

4

5

-

-

-

-

-

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів відсутні

1.2) Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів

 

Номери джерел викидів:

1-7 труба  вентиляції приміщення для утримання свиней

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Метилмеркаптан (газ)

Діметиламін

Фенол

20,0 – сумарна концентрація метилмеркаптану (газ),

Діметиламіну,

фенолу

20,0 – сумарна концентрація метилмеркаптану (газ),

Діметиламіну,

фенолу

з дня отримання дозволу

Номери джерел викидів:

1-7 труба  вентиляції приміщення для утримання свиней

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів (норматив ГДВ не досягнутий за величинами масового потоку (кг/год) і масової концентрації (мг/м3), встановлюється для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Сірководень (H2S)(Сірководень) 0,00029  г/c  з  дня отримання дозволу.

 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Аміаку 0,00131 г/c  з  дня отримання дозволу;

- для Метан 0,00333 г/c  з  дня отримання дозволу.

Для речовин:

- для Амонію хлориду, Диметилсульфіду, Альдегід пропіоновий (пропаналь), Кислоти капронової; Поліфосфати, Кислота сульфамінова, Натрію хлорид (кухонна сіль) - нормативів граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства не встановлено, тому по даних речовинах нормування не встановлено.

 

Номери джерел викидів:

8,9,10  Труба силосу

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

 

Номери джерел викидів:

21-32 труба  вентиляції приміщення для утримання свиней

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Метилмеркаптан (газ)

Діметиламін

Фенол

20,0 – сумарна концентрація метилмеркаптану (газ),

Діметиламіну,

фенолу

20,0 – сумарна концентрація метилмеркаптану (газ),

Діметиламіну,

фенолу

з дня отримання дозволу

Номери джерел викидів:

21-32 труба  вентиляції приміщення для утримання свиней

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів (норматив ГДВ не досягнутий за величинами масового потоку (кг/год) і масової концентрації (мг/м3), встановлюється для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Сірководень (H2S)(Сірководень) 0,00019 г/c  з  дня отримання дозволу.

 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Аміаку 0,000860 г/c  з  дня отримання дозволу;

- для Метан 0,00476 г/c  з  дня отримання дозволу.

 

Для речовин:

- для Амонію хлориду, Диметилсульфіду, Альдегід пропіоновий (пропаналь), Кислоти капронової; Поліфосфати, Кислота сульфамінова, Натрію хлорид (кухонна сіль) - нормативів граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства не встановлено, тому по даних речовинах нормування не встановлено.

 

Номери джерел викидів:

33,34  Труба силосу

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

 

Номери джерел викидів:

45-54 труба  вентиляції приміщення для утримання свиней

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Метилмеркаптан (газ)

Діметиламін

Фенол

20,0 – сумарна концентрація метилмеркаптану (газ),

Діметиламіну,

фенолу

20,0 – сумарна концентрація метилмеркаптану (газ),

Діметиламіну,

фенолу

з дня отримання дозволу

Номери джерел викидів:

45-54 труба  вентиляції приміщення для утримання свиней

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів (норматив ГДВ не досягнутий за величинами масового потоку (кг/год) і масової концентрації (мг/м3), встановлюється для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Сірководень (H2S)(Сірководень) 0,00029 г/c  з  дня отримання дозволу.

 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Аміаку 0,00131 г/c  з  дня отримання дозволу;

- для Метан 0,00333 г/c  з  дня отримання дозволу.

 

Для речовин:

- для Амонію хлориду, Диметилсульфіду, Альдегід пропіоновий (пропаналь), Кислоти капронової; Поліфосфати, Кислота сульфамінова, Натрію хлорид (кухонна сіль) - нормативів граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства не встановлено, тому по даних речовинах нормування не встановлено.

 

Номери джерел викидів:

55,56  Труба силосу

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Номери джерел викидів:

99 труба  вентиляції приміщення для утримання свиней

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Метилмеркаптан (газ)

Діметиламін

Фенол

20,0 – сумарна концентрація метилмеркаптану (газ),

Діметиламіну,

фенолу

20,0 – сумарна концентрація метилмеркаптану (газ),

Діметиламіну,

фенолу

з дня отримання дозволу

Номери джерел викидів:

99 труба  вентиляції приміщення для утримання свиней

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів (норматив ГДВ не досягнутий за величинами масового потоку (кг/год) і масової концентрації (мг/м3), встановлюється для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Сірководень (H2S)(Сірководень) 0,0000675 г/c  з  дня отримання дозволу.

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Аміаку 0,0003 г/c  з  дня отримання дозволу;

- для Метан 0,00048 г/c  з  дня отримання дозволу.

Для речовин:

- для Амонію хлориду, Диметилсульфіду, Альдегід пропіоновий (пропаналь), Кислоти капронової; Поліфосфати, Кислота сульфамінова, Натрію хлорид (кухонна сіль) - нормативів граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства не встановлено, тому по даних речовинах нормування не встановлено.

Номери джерел викидів:

87,88,89  труба печі

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати (г/сек):

- для Оксид вуглецю  0,0015 г/c  з дня отримання дозволу;

- для Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту  0,0016 г/c  з дня отримання дозволу;

 

Номери джерел викидів:

61 Труба дизельгенератору

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Оксид вуглецю(Вуглецю оксид) 0,0059 г/c   з  дня отримання дозволу;

- для Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO NO2])(Азоту діоксид) 0,0011 г/c   з  дня отримання дозволу;

- для Сірки діоксид 0,0001  г/c  з дня отримання дозволу;

- для Бенз(а)пирен  0,00000082 г/c  з дня отримання дозволу;

Забруднюючі речовини, для яких не встановлюються граничнодопустимі викиди, за ними не здійснюється державний облік, а також за результатами розрахунків розсіювання в атмосферному повітрі не виявлено перевищення нормативів екологічної безпеки та гігєнічних нормативів  не підлягають регулюванню, а саме:

- для Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)(Вуглеводні насичені с12-с19 (розчинник рпк-26611 і ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець);

 

Номери джерел викидів:

98 Труба дизельгенератору

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Оксид вуглецю(Вуглецю оксид) 0,0052  г/c   з  дня отримання дозволу;

- для Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO NO2])(Азоту діоксид) 0,0011  г/c   з  дня отримання дозволу;

- для Сірки діоксид 0,0001 г/c  з дня отримання дозволу;

- для Бенз(а)пирен  0,00000021 г/c  з дня отримання дозволу;

Забруднюючі речовини, для яких не встановлюються граничнодопустимі викиди, за ними не здійснюється державний облік, а також за результатами розрахунків розсіювання в атмосферному повітрі не виявлено перевищення нормативів екологічної безпеки та гігєнічних нормативів  не підлягають регулюванню, а саме:

- для Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)(Вуглеводні насичені с12-с19 (розчинник рпк-26611 і ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець);

 

Номери джерел викидів:

65 Труба вентиляції

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

 

Номери джерел викидів:

66, 67, 71 Гирло циклону

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

 

Номери джерел викидів:

87, 88, 89 Труба печі

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

150

150

з дня отримання дозволу

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати (г/сек):

- для Оксид вуглецю(Вуглецю оксид) 0.0015 г/c  з дня отримання дозволу;

- для Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO NO2])(Азоту діоксид) 0.0016 г/c  з дня отримання дозволу;

 

Номери джерел викидів:

90 Труба дільниці АКБ

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

-

-

-

-

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела викиду наступні величини масової витрати ( г/сек):

- для Сульфатна кислота (H2SO4 ) [сірчана кислота](Кислота сірчана за молекулою Н2SO4) 0.0006 г/c  з  дня отримання дозволу;

 

Номери джерел викидів:

94 дихальний клапан резервуару для зберігання дизпалива

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

-

-

-

-

Забруднюючі речовини, для яких не встановлюються граничнодопустимі викиди, за ними не здійснюється державний облік, а також за результатами розрахунків розсіювання в атмосферному повітрі не виявлено перевищення нормативів екологічної безпеки та гігєнічних нормативів  не підлягають регулюванню, а саме:

- для Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)(Вуглеводні насичені с12-с19 (розчинник рпк-26611 і ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець);

Номери джерел викидів:

95 дихальний клапан резервуару для зберігання бензину

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

-

-

-

-

Забруднюючі речовини, для яких не встановлюються граничнодопустимі викиди, за ними не здійснюється державний облік, а також за результатами розрахунків розсіювання в атмосферному повітрі не виявлено перевищення нормативів екологічної безпеки та гігєнічних нормативів  не підлягають регулюванню, а саме:

- для Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)(Бензин (нафтовий, малосірчистий, у перерахунку на вуглець)).

 

1.3) Для неорганізованих джерел викидів (№№57, 58, 59, 60, 62, 63, 64, 68, 69, 70, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 85, 86, 91, 92, 93, 96, 97)  нормативи граничнодопустимих викидів не встановлюються. Регулювання здійснюється до умов:

1. Викиди забруднюючих речовин в атмосферу не повинні перевищувати гранично-допустимі викиди зазначені в Обгрунтовуючиж матеріалах,

 2. Використання апаратів, машин та установок з дотриманням технологічних режимів та умов, що передбачені технологічною документацією

3. Утримання у повній технічній справності резервуарів і технологічного обладнання.

4. Слідкувати за технічним станом обладнання.

5. При проведенні робіт використання відповідних матеріалів, що передбачені та зумовлені технологічним процесом.

 

1.3) Таблиця 9.3. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання

Джерело утворення

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація забруднюючої речовини, мг/м3

Технологічний норматив допустимих викидів відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення гранично допустимого викиду

найменування, марка, вид палива

номер

код

найменування

поточний

перспективний

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Джерело № ___

Обсяги викидів, що відводяться від окремих типів обладнання – відсутні.

 

1.4) Заходи щодо здійснення контролю за дотриманням затверджених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин.

Для проведення даного виду робіт в зв’язку з відсутністю власної лабораторії рекомендується залучати спеціалізовану лабораторію.

   Контроль за дотриманням встановлених ГДВ підлягають виключно організовані джерела викидів забруднюючих речовин, оскільки нормативи ГДВ для неорганізованих джерел не встановлюються.

Таблиця 9.4. Перелік заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремого типу обладнання

Номер джерела викиду

Джерело утворення

Назва забруднюючої речовини

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Періодичність вимірювання

Методика виконання вимірювань

Місце відбору проб

найменування, марка, вид палива

номер

1

2

3

4

5

6

7

8

-

-

-

-

-

-

-

-

Контроль за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремого типу обладнання – не здійснюється, так як організовані джерела викидів відсутні.

1.5) Таблиця 9.5. Дозволені обсяги залпових викидів

Номер джерела викиду

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація, мг/м3

Потужність викиду

Періодичність, раз/доба, місяць, рік

Тривалість викиду, хвилин, годин

Річна величина залпових викидів, т/рік

код

найменування

г/с

кг/год

1

2

3

4

5

6

7

8

9

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Джерела утворення відсутні

Примітка:

дозволений обсяг залпових викидів не повинен перевищувати 3-кратне значення гранично допустимого викиду відповідно до законодавства.

 15.1.Умови, які встановлюються в дозволі на викиди

1.1)  До викидів забруднюючих речовин (в тому числі, до технологічного процесу, обладнання та споруд, очистки газопилового потоку)

1.1.1)  Не для одного з вказаних дозволених видів викидів в атмосферу не повинні перевищуватися гранично допустимі рівні викидів, наведені в розділі "Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами". Інших викидів в атмосферу, що чинять суттєвий вплив на навколишнє середовище, бути не повинно

1.1.2)  Статистичні звіти про викиди в атмосферу повинні надаватися Уповноваженому державному органу. Наведена в таких звітах інформація повинна готуватися у відповідності з інструкціями з даного питання

1.2) До технологічного процесу

1.2.1)  Необхідно забезпечити контроль за точним дотриманням технологічного регламенту виробництва підприємства

1.2.2)  Забороняється продувка та чистка обладнання, газоходів, в яких зберігались забруднюючі речовини, ремонтні роботи, пов'язані з підвищенням виділень шкідливих речовин в атмосферу

1.2.3)  Експлуатувати обладнання з дотриманням вимог технологічного регламенту, усіх правил і норм охорони праці, пожежної безпеки і промсанітарії

1.2.4)  Оператор повинен забезпечити, щоб всі роботи на об'єкті робились таким чином, щоб викиди в атмосферу та/або запах не призводили до суттєвих незручностей за межами об'єкту або до суттєвого впливу на навколишнє середовище

1.2.5)  Ведення технологічного процесу й обслуговування обладнання в суворій відповідності з керівництвом по експлуатації, проектною документацією, виробничими інструкціями, інструкціями з техніки безпеки, протипожежної та екологічної безпеки.

1.2.6)  Вести контроль за справністю обладнання, контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматизації, блокувань і сигналізації.

1.3) До обладнання та споруд

1.3.1)  При проведенні реконструкції, модернізації, введенні нових потужностей виробництва підприємство повинно керуватися чинним природоохоронним законодавством України.

1.3.2)  Експлуатація технологічного обладнання підприємства повинна здійснюватись згідно вимог технічної документації по їх застосуванню (технічного паспорту), який надається виробником обладнання, що забезпечить неможливість виникнення нештатних ситуацій.

1.3.3)  Виконувати вимоги правил у частині будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском: а) забезпечення надійної герметизації апаратів, технологічних трубопроводів і арматури, що зводять до мінімуму витоки рідкої та парової фази; б) своєчасне та якісне проведення ремонтів обладнання і апаратів; в) дотримання правил безпечного ведення ремонтних, газонебезпечних і вогневи робіт. г) утримання у справності електрообладнання, заземлення, ізоляції й огородження струмоведучих частин; д) виключення іскроутворення і застосування відкритого вогню.

1.4) До очистки газопилового потоку

1.4.1)  Розробити паспорт на ГОУ (установка очистки газу)

1.4.2)  Забезпечувати ефективність роботи газоочисного обладнання

1.4.3)  Оператор повинен: - підтримувати у справному стані та постійно проводити наладку ГОУ; - призначити осіб, відповідальних за технічний стан, обслуговування і безпечну експлуатацію ГОУ. Проводити не менше одного разу на три роки технічне навчання і перевірку знань інженерно-технічного персоналу та не менше одного разу на рік обслуговуючого персоналу, залученого до експлуатації ГОУ; - установки очищення газоповітряної суміші повинні бути оснащені пилозбірними бункерами із справними затворами; - корпус пилоочисного апарату повинен бути цілий і справний, не мати вм'ятин, пробоїн і інших пошкоджень; - необхідно контролювати технічний стан вентиляційного та пиловловлюючого устаткування, укриттів і огорож частин, що обертаються, не допускати попадання всередину вентиляційної установки сторонніх предметів і матеріалів; при виявленні дефектів і збоїв в роботі устаткування негайно вживати заходів по відновленню справності устаткування; - необхідно спостерігати за збереженням герметичності пилоочисної установки, не допускати наднормативних витоків і підсосів газоповітряної суміші.

1.4.4)  Один раз на рік забезпечувати проведення інструментально-лабораторних вимірювань ефективності роботи ГОУ для контролю за дотриманням встановлених значень ГДВ

1.5)  Виробничий контроль

1.5.1)  Гранично допустимі викиди в атмосферу в рамках Дозволу повинні тлумачитися наступним чином: а)  Періодичний моніторинг:

1.5.1.1.1. Для будь-якого параметру, вимірювання якого в силу особливостей пробовідбору/аналізу за 20 хвилин неможливо, необхідно встановити придатний період пробовідбору, а отримані при таких вимірах величини не повинні перевищувати гранично допустиму величину дозволених викиді

1.5.1.1.2. Результати вимірювань масової концентрації забруднюючої речовини, які характеризують вміст цієї забруднюючої речовини за двадцятихвилинний проміжок часу по всьому вимірному перерізу газоходу, вважаються такими, що не перевищують значення відповідного нормативу граничнодопустимого викиду, якщо значення кожного результату вимірювання не перевищують значення встановленого нормативу граничнодопустимого викиду

1.5.1.1.3. Гранично допустима інтенсивність викидів повинна розраховуватися на основі концентрацій як середня величина за певний період часу, помножена на величину відповідної масової витрати. Не один з визначених таким чином показників не повинен перевищувати гранично допустиму величину інтенсивності викидів

1.5.1.1.4. Для всіх інших параметрів, не один із середніх показників за 20 хвилин не повинен перевищувати гранично допустиму величину дозволених викидів

1.5.2)  Гранично допустимі концентрації для викидів в атмосферу, встановлені в Дозволі, повинні досягатися без розбавлення повітрям та повинні ґрунтуватися на величинах обсягу газів, призведених до наступних нормальних умов:

а)  У випадку газів (окрім продуктів спалювання):

1.5.2.1.1. Температура: 273К, тиск: 101,3 кПа (без виправлень на вміст кисню та вологості).

а)  У випадку газоподібних продуктів спалювання:

1.5.2.2.1. 3% кисню для рідкого та газоподібного палива, 6% кисню для твердого палива.

1.5.2.2.2. 15% кисню для газових турбін та дизельних двигунів

1.5.3)  Оператор повинен залучати спеціалізовані лаборатої (акредетовані) з метою проводення відбіру проб, аналіз, вимірювання, дослідження, обслуговування та калібрування відповідно до розділу "Перелік заходів щодо здійснення контролю за дотриманням затверджених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин та умов дозволу на викиди".

1.5.4)  Оператор повинен забезпечувати постійний та безпечний доступ к точкам відбору проб для контролю викидів в атмосферне повітря, а також безпечний доступ до будь-яких інших точок пробовідбору та моніторингу, відповідно вимогам чинного законодавства.

1.6)  До адміністративних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

1.6.1)  Суб’єкт господарювання (Оператор) повинен направляти повідомлення, як по телефону, так і по факсу (якщо є така можливість) в органи МНС як можливо скоріше (на скільки це практично можливо), після того, як відбувається щось з наступного:

а) Будь-який викид, який не відповідає вимогам Дозволу

б) Будь-яка несправність чи поломка контрольного обладнання або обладнання для моніторингу, яка може призвести до втрати контролю за системою попередження забруднення.

в) Будь-яка аварія може створити загрозу забруднення повітря або може потребувати екстрених заходів реагування. У якості складової частини повідомлення, Оператор повинен вказати дату та час такої аварії, привести докладну інформацію про те, що сталося та заходи, прийняті для мінімізації викидів і для попередження подібних аварій в майбутньому

1.6.2)  Оператор повинен документально фіксувати будь-які аварії, вказані в попередньому пункті даної умови. В повідомленні, яке надається, повинна наводитися докладна інформація про обставини, які призвели до аварії та про всі прийняті дії для мінімізації впливу на навколишнє середовище та для мінімізації обсягу утворених відходів.

1.6.3)  Звіт за довільною формою про всі зафіксовані аварії повинен надаватися в Департамент в якості складової частини Річного екологічного звіту. Наведена у такому звіті інформація повинна готуватися у відповідності з інструкціями, затвердженими Міністерством надзвичайних ситуацій України

1.6.4)  Інформування та підготовка персоналу. Оператор повинен ввести в дію і підтримати в дії процедури для визначення необхідних сфер підготовки персоналу для всіх співробітників, робота яких може здійснити суттєвий вплив на забруднення атмосферного повітря. Повинна підтримуватися відповідна документація про підготовку персоналу. Персонал, який виконує спеціальні завдання, повинен володіти необхідною кваліфікацією (необхідною освітою, підготовкою та/або досвідом роботи).

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ

ПП «ЖЕРМ» повідомляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами в Департаменті екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації.

Індифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ - 36949272.

 Метою отримання дозволу на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря – є отримання офіційного документу, який дає право експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші. 

Згідно  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» даний об’єкт має Висновок з оцінки впливу на довкілля №936/1-3/3-4-0386  від 12.04.2024 р. Основна виробнича діяльність - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Викиди в атмосферне повітря здійснюються від: труби вентиляції приміщення для утримання свиней  (30 шт); труба силосу (7 шт); місце зберігання гною (2 шт); дезбар’єр; пройми воріт зерноскладу; труба дизельгенератору (2 шт); зерносушарка (2 шт); майданчик розвантаження зерна із зерносушарки (2 шт); труба вентиляції скальпелятору майданчик розвантаження зерна (2 шт); труба циклону (3 шт); охолоджувач (2 шт); майданчик розвантаження зерна із зерносушарки; зерносховище (2 шт); майданчик тимчасового зберігання зерна; холодильне устаткування, рух автотранспорту по території підприємства; труба печі – 4 шт, труби, металообробної дільниці, зварювального посту, газового різака, дихального клапану резервуару(2 шт.),ПРК, пістолету для розподілу палива. 

Зі стаціонарних джерел в атмосферне повітря викидаються ЗР(т/рік): сажа -2,3558;  сірководню - 0,24364, аміаку  - 1,23179, фенолу - 0,0122; альдегід пропіоновий (пропаналь) - 0,0651; кислота капронова - 0,0366;   метилмеркаптану - 0,0122; оксиду вуглецю - 18,821715, азоту діоксиду - 49,7538, метану - 24,8403, диметилсульфід - 0,0726; диметиламін - 0,2882; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом - 11,9712048;  вуглеводні насичені С12-С19 -  5,6974662; кислота сульфамінова - 0,004509; кислота сірчана 0,0004; бенз(а)пірен - 0,0000549; дифторхлорметан (фреон-12) - 0,0000014; вуглецю діоксид - 4182,7836; мікроорганізми та мікроорганізми-продуценти - 0,000002368;  манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану - 0,00042; заліза оксид - 0,00968; натрію карбонат - 0,12264; натрію дифосфат - 0,021042;   азоту(1) оксид (N2O) - 0,0001; ангідрит сірчистий - 4,7165;  бензин (нафтовий,малосірчистий, в перерахунку на вуглець) -  0,1664562.

  Підприємство відноситься до об’єктів другої групи - об’єкти, які взяті на державний облік і не мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування.

  На території об’єкта, що розглядається, відсутні джерела викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин (основні джерела). Джерела викидів, що розглядаються, відносяться до інших джерел викидів. 

На об’єкті  підприємства не планується впровадження заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, тому що на даний час не має перевищень встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству. Для забруднюючих речовин в організованих викидах стаціонарних джерел, масова концентрація яких обмежується згідно з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 309 від 27.06.2006 року «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел», встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів. Для речовин, на які не встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів, встановлюються розрахункові величини масової витрати. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству. 

Збір зауважень громадських організацій та окремих громадян по даному питанню проводить (протягом 30 календарних днів з дати публікації повідомлення)  у                              термін до 23.05.2024 року  до Житомирської ОВА: 10014, м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова,1 тел. (0412) 47-08-57, 47-11-09. ел. пошта: ztadm@apoda.zht.gov.ua. Розробник документів: ТОВ «ЕкоСкіл», тел. 098-527-00-95.